نوای دوست...

پیمان پورجبار با ترانه ها و دل نوشته های عرفانی

نوای دوست...

پیمان پورجبار با ترانه ها و دل نوشته های عرفانی

مشخصات بلاگ
نوای دوست...

این وبلاگی است غیر سیاسی که حاوی مطالبی در مورد خداشناسی است. همچنین نواهایی از موسیقی عرفانی و تنبور. مطالبی که در اینجا نوشته میشود حاصل مطالعات و نتیجه گیری های من میباشد و خواننده عزیز میتواند بجز احادیثی که از معصومین (ع) آورده ام را رد کند.

پیام های کوتاه
آخرین مطالب
پربیننده ترین مطالب
نویسندگان

۵ مطلب در فروردين ۱۳۹۵ ثبت شده است

 سپاس خداوندی که سخنوران از ستودن او عاجزند، و حسابگران از شمارش نعمتهای او ناتوان، و تلاشگران از ادای حق او درمانده اند، خدایی که افکار ژرف اندیش، ذات او را درک نمی کنند و دست غواصان دریای علوم به او نخواهد رسید. پروردگاری که برای صفات او حد و مرزی وجود ندارد، و تعریف کاملی نمی توان یافت و برای خدا وقتی معین، و سرآمدی مشخص نمی توان تعیین کرد. مخلوقات را با قدرت خود آفرید، و با رحمت خود بادها را به حرکت درآورد و به وسیله کوه ها اضطراب و لرزش زمین را به آرامش تبدیل کرد.

دین و شناخت خدا سرآغاز دین خداشناسی است، و کمال شناخت خدا، باور داشتن او، و کمال باور داشتن خدا، شهادت به یگانگی اوست، و کمال توحید (شهادت بر یگانگی خدا) اخلاص، و کمال اخلاص، خدا را از صفات مخلوقات جدا کردن است، زیرا هر صفتی نشان می دهد که غیر از موصوف، و هر موصوفی گواهی می دهد که غیر از صفت است، پس کسی که خدا را با صفت مخلوقات تعریف کند او را به چیزی نزدیک کرده، و با نزدیک کردن خدا به چیزی، دو خدا، مطرح شده، و با مطرح شدن دو خدا، اجزایی برای او تصور نموده، و با تصور اجزا برای خدا، او را نشناخته است. و کسی که خدا را نشناسد به سوی او اشاره می کند و هر کس به سوی خدا اشاره کند، او را محدود کرده، به شمارش آورد. و آن کس که بگوید خدا در چیست؟ او را در چیز دیگری پنداشته است، و کسی که بپرسد خدا بر روی چه چیزی قرار دارد؟ به تحقیق جایی را خالی از او در نظر گرفته است، در صورتیکه خدا همواره بوده، و از چیزی بوجود نیامده است. (قسمتی از خطبه نخست نهج البلاغه مولا علی علیه السلام.واقعا نیاز به تفکر عمیق دارد.)
  • پیمان پورجبار

بلا نسبت مردان مرد ایران زمین و بانوان با حجب وحیا

  • پیمان پورجبار

قلب را پاک کنید 

تا که در باز شود

این در بسته به اعماق وجود

راستی در پاکیست 

من ومن در پاکی 

تو و من در پاکی 

تو و او در پاکی

پس بیایید در این مهمانی 

قلب را پاک کنیم 

تا که در باز شود

شعر از جواد سرابی
  • پیمان پورجبار

  • پیمان پورجبار

من یک مسلمان هستم.این عجیب نیست.میدانم.اما شاید اعتقادات فرادینی ام برای بعضی ها عجیب باشد.من معتقد هستم که اسلام تنها در کشور من ایران خلاصه نمیشود.من معتقدم که در کشور من ظاهر دیندار از همه جای دنیا بیشتر اما پر از افراد بی دین است.من معتقدم دین در کشور من وسیله ای برای نان درآوردن شده است.من افتخاری به گذشته ایران نمیکنم چون میبینم مردم کشورم حال درست و حسابی و انسانیت قابل تحسینی ندارند.من معتقدم جوانان این مرزوبوم دچار نوعی خماری دینی شده اند که قدرت تفکر آزاد را از ایشان گرفته است.و با بحث با ایشان من را یک بی دین غرب زده میدانند درحالیکه من خیلی مراقب ایمان و اسلام خودم هستم و اگر فرصتی برای سفر به غرب برایم پیش بیاید نه از سر غرب زدگی بلکه به خاطر فرار از نوع تفکریست که در کشورم رواج دارد.من توسط هیچ جریانی پر نمیشوم.من فکر میکنم.من نه اصلاح طلب هستم و نه اصول گرا.من به هیچ گروه و فرقه و جناح وابستگی ندارم.من اصلا عددی نیستم که مطرح شوم.من فکر میکنم و نتیجه میگیرم.حتی فکرم از محدوده دینی خارج است.

اما من هم نماز میخوانم روزه میگیرم به زیارت میروم و در امامزاده احساس سبکی و آرامش میکنم.من مسلمانم.

  • پیمان پورجبار